31.220 gösterim
2,51 viral puan

Elektrikli Taşıtların Dünyanın Geleceği Olduğunun Kanıtları

Dünya elektrik enerjisine doğru yönelirken fosil yakıtların devri de yavaş da olsa kapanıyor.
sosyotrend 25.09.2023 saat 19:45
 1. 1. Elektrikli kargo gemisi

  'Denizlerin Tesla'sı' olarak adlandırılan bu tamamen elektrikli, tam otonom kargo gemisi şimdiden büyük ses getiriyor. Yara Birkeland, hidroelektrik enerjisiyle şarj edilen 7MWh'lik bir bataryaya sahip. 100'den biraz fazla konteyner taşıyabiliyor.
 2. 2. Elektrikli otomobiller

  Tesla, Togg ve dünya çapında daha pek çok marka elektrikli araçlar üreterek daha temiz ve çevreye duyarlı seyahat seçenekleri sunuyor.
 3. 3. Elektrikli trenler

  Elektrik enerjisi raylı sistemlerde de kendisini gösteriyor. Bugün pek çok ülkede elektrikli raylı sistem taşıtları kullanılmakta.
 4. 4. Elektrikli uçak: Alice

  Eylül 2022'de Eviation'ın Alice adlı elektrikli uçağının prototipi ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Alice, şık bir T kuyruk tasarımına ve ona fütüristik bir görünüm kazandıran çift 850 beygir gücündeki elektrik motorlarına sahip. Washington kırsalının yukarısındaki göklerde süzülürken görülen ilk uçuş, şirket için çok önemli bir olaydı.
 5. 5. Elektrikli motosikletler

  Pek çok ünlü markanın elektrikli modelleri dünya çapında büyük beğeni ile karşılanıyor.
 6. 6. Elektrikli helikopter

  Aslında elektrikli helikopter çalışmaları 1968'de başladı. Günümüzde ise sayısız marka ve modelde elektrikli helikopter mevcut.
 7. 7. Elektrikli Scooter

  Günümüzde şehir içi yolculukların vazgeçilmez parçası haline gelen elektrikli scooterler hem çevre dostu hem de rahat bir yolculuk için ideal.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 8.581 gösterim
 • Toplam Seed: 12.431 gösterim
 • Toplam Direkt: 10.208 gösterim
 • Viral Puan: 2,51