39.211 gösterim
2,71 viral puan

Güneş Sisteminde Gezilip Görülmesi Gereken 10 Yer!

Dünya'dan sıkıldınız mı? Biraz kafa dinlemek ve eğlenmek mi istiyorsunuz? Güneş sisteminde bir tatil planı yapmak için tam zamanı, çünkü bu planlama yıllarınızı alabilir...
AtamertUysaler 20.03.2017 saat 22:35
 1. ·DİKKAT!

  Öncelikle uyarımızı yapalım. Biz gittik hiç beğenmedik, vay efendim gittik öldük bunların biz kesinlikle sorumluluğunu Sosyotrend ailesi olarak almıyoruz.
 2. ·Mars

  İlk olarak yolculuk ettiğiniz SosyotrendKapsülünüzden çıkın, ve gözünüzü alıcak o kırmızı çöle bir bakın. Çünkü o 6 aylık seyahatiniz sonunda bitti! Fakat dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var tabiki. Her saniye ölümcül kozmik ışınlar patlatıldığından vücudunuzu kurtarabilecek güneş koruyucularınızı sürmeyi sakın unutmayın!
 3. ·Ceres

  Güneş sistemindeki bu cüce gezegene dikkat edin. Occator Kraterinin sonsuz uzun kenarlarını ve ötesindeki karanlığı görün. Eğer ki yüzmek isterseniz, suyun altına inmenin tek yolunun yerin delinmesi olduğunu ve bunu buz'un yapabildiğini bilin.
 4. ·Europa

  Jupiter'in gittiğiniz aylarda buhar gibi görünümü sizi çok etkileyecek eminim. Geminizin penceresinden, güneş sisteminizdeki ikinci en büyük nesne etrafında gezinirken, cennet gibi olan bu yer tam olarak dolaşılamayacak kadar büyük. Bu arada jüpiter sürekli fırtınalar yaşar ve hem tatlı hem de muhteşem olan Europa'yı kapattığından sülfürlü magma kokar.
 5. ·Enceladus

  Kendinizi yalnız hissetmeniz gerekirse, yüksek bir hızda uzaya fırladığınız gibi, bir su parkı içerisinde kendinize ait bir köşe belirleyip jakuzi keyfine varabilirsiniz. Yerçekiminden kaçarken telsizinizi kontrol etmeyi unutmayın. Enceladus'un dikkat edilmesi gereken bir konusu daha var tabi; İlk insan ayı!
 6. ·Dione

  Saturn'un 15. büyük ayı olan Dione'nde yalnızlığının keyfini çıkarın. Burada okyanus yok, ancak kayaklarınızı yanınıza almayı unutmayın. Dione'nin yamaçları galaksideki en iyilerden biridir. Dikkat edin, burada kayak için buz değil, toz buz vardır.
 7. ·Enceladus

 8. ·Ganymede

  Jupiter'in en büyük ay'ı: Ganymede. Öncelikle tur rehberinize ekstra raydasyondan korunmak için ödeme yaptığınızdan emin olun. Ganymede'ye doğru seyir halindeyken kozmosun karanlığını ele alın. Siz ve diğer gezginleriniz özel hazır giyim takımları giymeden önce yakınlardaki ısıtıcılarla yeniden gruplaşın. Grupla yüzün, küçük karides benzeri hayvanlar olasılığını gözönünde bulundurmak lazım, eski ölü Mars bakterileri ve liken fosilleriyle karşılaştırıldığında titreyerek bayılmanızı istemeyiz.
 9. ·Titan

  Satürn'ün en geniş ayağındaki uzay otelinizden bir grup kanat kiralayın ve heyecan verici bir zevk için uzun bir kuleden atlamaya hazır olun! Kırmızı/kahverengi çamur ve metan göllerine bakmak için kalın, sisli atmosferden uçarak yüzünüzü yakından izleyin.
 10. ·Oberon

  Oberon'a, Uranüs'ün ayına hoşgeldiniz. Kendinizi destekleyin ve güneş sisteminin sınırları üzerindeki heyecanlı bilinmezliğini keşfedin! Daha büyük olanlardan birinde iniş yapmak için sonsuz krater alanlarına hayret etmeye hazır olun!
 11. ·Pluto

  Pluton'un akşamüstüleri meşhurdur. Yaklaşık 250 derecelik bi güneş ışınına karşı uzanın ve keyfinize bakın. Buradaki azot buzu Dünya'daki kaya kadar sert. Adımına dikkat et. Azotlu buz evdeki su bazlı maddeler kadar kaygan.
 12. ·Charon

  Sulu buz ve Pluto'nun en büyük ayı ile kaplı güzel bir Charon'un ışıltılı parlaklığının keyfini çıkarın. Ebeveyni ile yörüngede kilitleniyor ve iki salıncak ve gökyüzünde dans ediyor. Yıllar önce veya asırlar önce meydana gelen tek bir katastrofik çarpışma kalıntısındaki uçuşunuzdaki yörüngesel danslarına hayran olduğunuzdan emin olun.
 13. Elbette güneş sistemini gezme imkanı olmayanları da düşündük. Siz de şehrinizde BinBin üzerinde, harika turlar atabilirsiniz

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 1.027 gösterim

 • Toplam Viral: 11.470 gösterim
 • Toplam Seed: 14.476 gösterim
 • Toplam Direkt: 13.265 gösterim
 • Viral Puan: 2,71