5.060 gösterim
11,61 viral puan

Doktor Frankenstein Görse Saygı Duruşuna Geçer: Tarihteki En Çılgın Biliadamları

İnsanoğlu yüzyıllardır bilimin sınırları zorluyor. İşte o sınırın son raddesine kadar gelenlerden birkaçı...
sosyotrend 21.07.2017 saat 20:22
 1. Vladimir Demikhov

  Köpekler üzerinde deney yapan bir bilimadamı. Onu çılgın yapan yavru ve yetişkin bir köpeği aynı vücutta birleştirmesi. Yavru bir köpeğin başını alıp yetişkin köpeğin başının üstüne koyuyor. İşin ilginci, köpekler bir süre hayatta kalmayı beceriyor. Ancak, sonra doku uyuşmazlığı sebebiyle ölüyorlar.
 2. Giovanni Aldini

  Ünlü bilimadamı Galvani'nin yeğeni. Dayısı elektrikle ilgili çığır açan deneylerini kurbağa bacağıyla yapmıştı. Aldini ise bunları insan bedeni üzerinde denemeye kararlıydı. Bir idam mahkumu infaz edildikten sonra denedi de. Deneyi izleyenler ölü adamın gerçekten canlanacağını düşündüler, çünkü cesette elektriğin etkisiyle hareketlenmeler oldu.
 3. Andrew Ure

  Lakabı İskoç Kasabı. Ölü diriltme konusunda deneyler yapan başka bir isim. Asılarak idam edilen mahkumların üzerinde gerçekleştirdiği deneylerde onları geri getirebileceğine inanıyordu.
 4. Johann Conrad Dippel

  Gerçek Doktor Frankenstein. Mary Shelly'nin romanına ilham olan bilimadamı. Çalışmalarının arasında simyaya da merak salan Dippel adına Dippel Yağı denen hayvansal bir ürün keşfetti ve bunun simyacıların arayıp bulmaya çalıştığı "Hayat İksiri" olduğunu düşündü. Farklı vücutlardan parçaları birleştirerek canlandırmayı ve bedenler arası ruh transferini denedi.
 5. Shiro Ishii

  Japon ordusunda korgeneral olan mikrobiyolojist. Savaş suçlusu olarak tutuklanmış bir askerdir. Mengele ile benzerlikleri vardır. Bu da deneylerinde esirleri kullanmıştır. Unit 731'in patronudur.
 6. Josef Mengele

  Kendisine takılan lakap, Ölüm Meleği. Nazi kamplarında Yahudiler üzerinde akla hayale gelmeyecek deneyler yaptığı biliniyor. Özellikle ikiz çocuklar üzerinde yaptığı deneyler kan donduran cinsten. Ameliyatlarını anestezi olmadan yapması en büyük özelliklerinden.
 7. Sergei Bruyukhonenko

  Canlıların bedeni olmadan, sadece kafalarıyla yaşayabileceklerini beyin haricindeki tüm organların yerinin insan eliyle doldurulabileceğini ıspatlamaya çalışan bilim adamı. Deneyi zalimce görünse de yaşam destek ünitelerinin gelişmesinde önemli katkıları var.Köpekler üzerinde deney yapmış. Deneyi bir izlemekte fayda var:

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 25 gösterim
 • Twitter: 72 gösterim

 • Toplam Viral: 142 gösterim
 • Toplam Seed: 436 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.482 gösterim
 • Viral Puan: 11,61