102.740 gösterim
2,50 viral puan

Evinizin Her Odasında Hızlı İnternet İçin Çözüm Önerileri

Geniş ya da kalın duvarlı evlerde modemden uzaklaştıkça internette yavaşlamalar ve kopmalar olabiliyor. Her odada farklı hızda internet alınabiliyor. Fakat, bu sorunun bazı çözümleri var.
sosyotrend 11.08.2023 saat 12:50
 1. 1. Kablosuz yönlendiricinizi optimize edin

  Wi-Fi yönlendiriciniz, ev ağınızın kalbidir. Tüm verileri yönetir ve her şeyin doğrudan cihazlara ulaşmasını sağlar. Yönlendiricinizin konumu da büyük bir fark yaratabilir. Yönlendiricinizi optimize etmek hızın artmasını sağlayabilecek bir yöntemdir.
 2. 2. Mesh Wi-Fi

  Bu Wi-Fi sistemleri, tüm evinizi tutarlı bir Wi-Fi sinyali ile kapsayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bir ağ sistemi, bir birincil yönlendirici ve bir veya daha fazla ağ genişleticiden oluşur. Ağdaki tüm ağ cihazları, özelleştirilebilir kapsama alanıyla uyumlu tek bir Wi-Fi ağı oluşturmak için iletişim kurar.
 3. 3. Wi-Fi genişleticiler

  Wi-Fi genişleticiler, mevcut Wi-Fi sinyallerinizi yakalar ve Wi-Fi aralığınızı genişletmek için yeniden yayınlar. Bir Wi-Fi genişletici satın almak, tamamen yeni bir ağ sistemi almaktan çok daha ucuzdur, fakat kesin bir yöntem değildir.
 4. 4. Ethernet kabloları

  Kablolu internet bağlantıları doğası gereği Wi-Fi'den daha hızlı ve daha güvenilirdir, bu nedenle kablolu bağlantıların kullanılması, özellikle PC'ler, oyun konsolları veya akıllı TV'ler gibi yüksek trafiğe sahip cihazlarda internet deneyiminizi geliştirebilir.
 5. 5. Bunların Hiçbiri İle Vakit Kaybetmeden, TurkNet SmartyFi ile Evinizin Her Odasında Yüksek Performans Almanız Mümkün

  GigaFiber’lilere özel TurkNet SmartyFi, tek ağ üzerinden kesintisiz dolaşım, güçlü bağlantı, olası bir arızada hızlı onarım ve performans takibi sunuyor. İnternetinizin performansı asla düşmüyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 814 gösterim

 • Toplam Viral: 19.235 gösterim
 • Toplam Seed: 41.132 gösterim
 • Toplam Direkt: 42.373 gösterim
 • Viral Puan: 2,50

İlgili Haberler