2.883 gösterim
12,70 viral puan

Urfa'da Teknoloji Üst Seviyelerde

Urfa’da fırıncılığın önemini bilmeyen yoktur, Urfalılar fırıncılıkta teknolojinin en üst seviyesine çıktı
alihandro 07.11.2016 saat 14:44
 1. Fırıncılar, İşletmelerini Yeniden Şekillendirmeye Başladı

  .Fırıncılarda teknolojiyle birlikte gelişmeye başladı. Fırınlar odunlardan kurtulup doğal gaza geçiyor. Teknoloji insanlarının hayatını her geçen gün kolaylaştırmaya devam ediyor. Fırıncılarda teknolojiyle birlikte hayatlarını kolaylaştırıyor yerlerini şekillendiriyor.

  Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, söylediği sözlerde, yeni yapılacak olan fırınlarında bazı standartları getirmeyi düşündüklerini söyledi.

  Kıraatlı, şöyle dedi:”İmar kanuna göre zaten mevzuatta fırın yapımı konusunda metrekare şartı konulmuş. Biz yöremizde bundan sonra Tarım İl Müdürlüğümüz ile irtibata geçerek yeni bir standart oluşturması çabasındayız. Bu işin içerisine belediyemizi de katacağız. İmar kanunda 250 metre olan ve bina altlarında fırın yapımı yasakken halen bina altlarında fırın yapımı bir hayli fazlalaşıyor. Oysa bu büyük tehlikelerin göstergesidir. Biz buna son vermek için İmar Müdürlüğümüz ile yapacağımız projede bundan sonra yeni yapılan yerleşim yerlerinde sitelerin içerisinde kesinlikle fırın bulundurmayıp onları çevrenin yakınında ticarethaneye ayrılmış yerlerde tek katlı yerlerde çalışmasını yapıyoruz."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 227 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.644 gösterim
 • Viral Puan: 12,70